BAŞKAN’IN ÖZGEÇMİŞİ


Atila ZORLU
Ermenek Belediye Başkanı
.
Karaman ili Ermenek İlçesi nüfusuna kayıtlı, 1974 Gelibolu doğumluyum. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimimi Konya Gazi Lisesi’nde tamamladım.1996 yılında Selçuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun oldum. Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalı Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi alanında yüksek lisansımı ve Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türkiye Cumhuriyeti Anabilim dalında doktora eğitimimi tamamladım. Vatani görevimi 2005 yılında Ardahan’da yerine getirdim.

Atatürkçü Düşünce Topluluğu, TEMA Vakfı, Taşeli Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile Yörük Türkmen Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarında uzun yıllar aktif yöneticilik görevlerinde bulundum.

Atatürkçülük ve Cumhuriyet Ekonomi Politikaları ile Yakınçağ Siyasi Tarihi üzerine çok sayıda kongre ve sempozyumlarda konuşmacı olarak görev aldım. 18 yıl Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştım ve çeşitli birimlerde yöneticilik görevlerinde bulundum.
2014 yılında 27.dönem İYİ Parti 2.sıra milletvekilli adayı oldum. 2019 Yerel Seçimlerde İYİ Parti’den Belediye Başkanı adayı oldum ve 31 Mart 2019 seçimlerinden sonra Ermenek Belediye Başkanı olarak göreve başladım Evli ve 2 çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmekteyim.
 • İLETİŞİM / ULAŞIM

  Adres: Ermenek Belediye Binası
  Taşbaşı Mahallesi, 70400
  Ermenek / KARAMAN / TÜRKİYE
  E-mail: info@ermenek.bel.tr
  Tel: +90 338 716 19 91
  444 73 31 ( Beyaz Masa )
  © Copyright 2016. (All rights reserved) Tüm hakları Ermenek Belediyesi 'ne aittir, Ermenek - Karaman - TÜRKİYE.