BİLGİLENDİRME

GAP ve KOP bölgelerinde ‘’ Örnek İmar Uygulamaları ‘’ projesi kapsamında Değirmenlik, Güllük, Meydan, Taşbaşı Mahallelerini kapsayan ve imar planları Ermenek Belediyesince onaylanan 125 hektarlık alanda Bakanlığımızca 3194 sayılı imar kanunun 18. Maddesine göre parselasyon planlarının yapılmasına başlanmıştır.

Uygulaması yapılan alanda bulunan taşınmazlar; İmar planlarına uygun olarak, düzenlemeye giren taşınmazların ihtiyacı olan ve kamu hizmetlerinin yapılabilmesi için gerekli olan alanlar ayrıldıktan sonra, eşitlikçi ve adaletli bir yaklaşımla yöre şartlarına uygun yeni imar parsellerine dönüştürülecektir.

İmar uygulaması yapılan alan içerisinde taşınmazları bulunan vatandaşlarımız başta olmak üzere; sizleri yapılan iş ve işlemler hususunda bilgilendirecek ve konuyla ilgili sorunlarınızı dinleyerek memnuniyetinizi sağlamak hedeflenmektedir.

Projemiz kapsamında yapılacak imar uygulamalarını sizlerin katılımıyla yapmak ve sizlerin memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak için;

 • Konu hakkında bilgilenmeniz sağlanacak,

 • Bölge iletişim ofisi açılacak,

 • Ermenek Belediyesi ile iş birliği içerisinde yapmış olduğumuz imar uygulamaları muhtelif detaylar askıya çıkartılacak,

 • Uygulamaya ilişkin sorunlarınız dinlenerek kayıt altına alınacak,

 • Sorunlarınızın çözümüne yönelik adımlar atılacak.


İmar uygulamaları askı süreleri ve yerleri mutat vasıtalar ile ilan edilecek olup, ilan süreleri içerisinde varsa itirazlarınızı ve sorunlarınızı dile getirmek için şeffaflık çerçevesince sizler ile bire bir yapılacak görüşmelerimize katılım sağlamanız önemle rica olunur.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI  

 • İLETİŞİM / ULAŞIM

  Adres: Ermenek Belediye Binası
  Taşbaşı Mahallesi, 70400
  Ermenek / KARAMAN / TÜRKİYE
  E-mail: info@ermenek.bel.tr
  Tel: +90 338 716 19 91
  444 73 31 ( Beyaz Masa )
  © Copyright 2016. (All rights reserved) Tüm hakları Ermenek Belediyesi 'ne aittir, Ermenek - Karaman - TÜRKİYE.