DEMOKRASİ NÖBETİ MESAJI

Çok kıymetli Ermenekli hemşerilerim;

Bu millet 1960 darbesini gördü, bu millet 1971’i, 12 Eylül’ü, 28 Şubat’ı gördü. Allah’a şükürler olsun ki bugün Türkiye demokratikleşme yolunda çok ciddi değerler kaydetmiştir.15 Temmuz 2016 gecesi bu değerlerden rahatsız olan, Türkiye’nin gelişmesini istemeyen, Türkiye’nin demokratikleşmesine balta vurmaya çalışan bir grup hain darbe yapma teşebbüsünde bulunmuştur. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin emir-komuta hiyerarşisi dışında, Silahlı Kuvvetler içerisindeki Fetullahçı Terör Örgütü/ paralel Devlet yapılanmasının bir kalkışmasına maruz kaldık.


Ben Ermenek Belediye Başkanı olarak, bütün arkadaşlarımızla görevimizin başındayız. Milletimiz tüm zor zamanlarda olduğu gibi bu üzücü ve bir o kadar da haince olayda da ne siyasi parti gözetmiş ne de başka farklılıkları ciddiye almıştır. Bütün farklılıkları bir tarafa bırakarak meydanlara dökülmüş ve Milli İrade ’ye sahip çıkmıştır. Bu demokrasi mücadelesinde uğurda can veren şehitlerimizi bu büyük millet asla unutmayacaktır.

Bu darbe kalkışması Türkiye’nin gücünden korkanların planıdır. Millet. İnancıyla, vatan sevdasıyla darbe girişimcilerini tarihe gömdü. Oradan asla çıkışları yok. Yeni tezgâh ve kumpaslar kurmalarına izin vermeyeceğiz. Türkiye’nin yolunun kesilmesine, yönünün değiştirilmesine geçit vermeyeceğiz.

Rabbim bir daha böyle günler yaşatmasın diyor Ermenekli hemşerilerime saygı ve hürmetlerimi arz ediyorum.

Uğur SÖZKESEN
Ermenek Belediye Başkanı


 • İLETİŞİM / ULAŞIM

  Adres: Ermenek Belediye Binası
  Taşbaşı Mahallesi, 70400
  Ermenek / KARAMAN / TÜRKİYE
  E-mail: info@ermenek.bel.tr
  Tel: +90 338 716 19 91
  444 73 31 ( Beyaz Masa )
  © Copyright 2016. (All rights reserved) Tüm hakları Ermenek Belediyesi 'ne aittir, Ermenek - Karaman - TÜRKİYE.