UÇURTMA ŞENLİĞİ SONA ERDİ

 İlçemizde düzenlenen uçurtma şenliğinde, çocuklar doyasıya eğlendi.
Ermenek Belediyesi tarafından ilk kez uçurtma şenliği düzenlendi. Belediye Başkanımız Uğur Sözkesen, İlçe Kaymakamımız Eyüp Güngör, İlçe Cumhuriyet Başsavcımız Bilgehan Yücel’inde katıldığı şenlikte, Belediyemiz tarafından çocuklara ücretsiz uçurtma dağıtıldı. Uçurtmalarını alan çocuklar, gün boyunca doyasıya uçurtma uçurma fırsatı buldu.
Belediyemiz tarafından, katılımcılar etkinliğin yapıldığı Ermenek Turkuaz Mesire alanına ücretsiz bir şekilde götürüldü. Palyaço, Cadı ve Kelebek kostümlü Çocuk Gelişimi öğrencilerinin bulunduğu etkinlikte çocukların yüzlerine ise çeşitli boyalar ile resim çizilerek boyandı ve ücretsiz dondurma dağıtıldı. 7’den 70’e herkesin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte aileleriyle birlikte uçurtma yapmayı öğrenen çocuklar, daha sonra yaptıkları uçurtmaların havalandırarak eğlence dolu dakikalar yaşadı. Havalanan Uçurtmaların düşmemesi için çaba gösteren aileler de, miniklerle birlikte eğlendi ve birkaç saatliğine de olsa çocukluk günlerine döndüler.
Bu tür etkinliklerin çocuklarımızı mutlu ettiğini söyleyen Belediye Başkanımız Uğur Sözkesen “ İlçemiz için yaptığımız diğer çalışmaların yanı sıra çocuklarımız için yapılan küçük ama büyük mutlulukları olan böylesi etkinlikleri devam ettirmeyi düşünüyoruz. Onların mutluluğu hepimizin mutluluğudur. Katılımlarından dolayı tüm çocuklarımıza ve ailelerine, Sayın Kaymakamımız Eyyüp Güngör ile ailesine, Sayın Cumhuriyet Başsavcımız Bilgehan Yücel ile ailesine, bütün kurum ile kuruluşlara ve emeklerinden dolayı tüm personelime teşekkür ederim” dedi.


 • İLETİŞİM / ULAŞIM

  Adres: Ermenek Belediye Binası
  Taşbaşı Mahallesi, 70400
  Ermenek / KARAMAN / TÜRKİYE
  E-mail: info@ermenek.bel.tr
  Tel: +90 338 716 19 91
  444 73 31 ( Beyaz Masa )
  © Copyright 2016. (All rights reserved) Tüm hakları Ermenek Belediyesi 'ne aittir, Ermenek - Karaman - TÜRKİYE.